Nasze aktualne projekty

XVII Forum Szpitali

17-18 października 2018 r. Hotel Andersia, Poznań

www.forumszpitali.pl

 

Szanowni Państwo,

kontynuując wieloletnią tradycję poznańskich jesiennych spotkań mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XVII Forum Szpitali, które odbędzie się w dniach 17 - 18 października 2018 w Poznaniu.

Rok 2018 to rok ugruntowania się już idei sieci szpitali, rok mierzenia się z problemami wynikającymi ze „złapania” zarządzających w sieć nie tylko tę szpitalną, ale również płacową, czy informatyczną.

Jest to również rok wyzwań, przed którymi stoją podmioty, które uzyskały dofinansowanie ze środków europejskich na realizację inwestycji z zakresu ochrony zdrowia w całej Polsce. Zachęcamy do przedstawienia i podzielenia się swoimi doświadczeniami z realizacji tych ważnych dla infrastruktury szpitalnej przedsięwzięć. Chcemy skłonić Państwa również do refleksji nad potencjalnymi możliwościami pozyskiwania dotacji przez szpitale w nowej perspektywy unijnej 2021-2027, a pomogą nam w tym zaproszeni eksperci.

Podczas Forum silnie obecna będzie również tematyka ochrony prawnej interesów szpitali, ale również poszczególnych pracowników sektora opieki zdrowotnej. Wspólnie zastanowimy się jak chronić powyższe interesy bez naruszenia interesów pacjentów.

Chcąc, aby Forum Szpitali było coraz szerszą platformą wymiany doświadczeń w tym roku do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli instytutów badawczych działających w obszarze nauk medycznych, które stanowią ważną część systemu ochrony zdrowia. Problemy ochrony zdrowia
w optyce instytutów to coś, nad czym warto się zastanowić.

Licząc na owocne obrady oraz liczne zgłoszenia do aktywnego udziału w Forum raz jeszcze serdecznie zapraszamy do Poznania.

 

Lek. med. Jan Talaga

Dyrektor Naczelny Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu

Prezes Polskiej Unii Szpitali Klinicznych